Najnowsze zapowiedzi Wydawnictwa Psychoskok

Latem, zdarza mi się pod wpływem impulsu sięgać po książki, po które, z niewiadomych mi przyczyn, nie sięgnęłabym w innej porze roku. Dlatego dziś przedstawiam Wam kilka zapowiedzi Wydawnictwa Psychoskok. Kto wie, może wśród nich znajdziecie Waszą idealną wakacyjną lekturę!
Tytuł: „Wszechświat to najpiękniejsza maszyna”
Autor: Maciej Trawnicki

Opowiadanie „Wszechświat to najpiękniejsza maszyna” Macieja Trawnickiego przeniesie cię w zupełnie inny wymiar. Nie będzie to jednak świat składający się z fantastycznych zdarzeń i nierealnych przedmiotów. To miejsce, w którym odkryjesz, co tak naprawdę jest w życiu ważne, zatrzymasz się, bo emocje, które w tobie narosną podczas czytania, zachwieją twoim dotychczasowym systemem wartości. To baśń dla dorosłych, w której wykreowana wizja świata polega na życiu w interakcji z otoczeniem.

 Tytuł: „Jest jeden sekret”
Autor: Melissa Wise

 „Jest jeden sekret skutecznego odchudzania, upragnionej figury; odkryłam go przed laty, pokochałam go...” – tymi słowami Melissa Wise rozpoczyna swój poradnik, który pomoże ci zawalczyć o zgrabną i atrakcyjną figurę! Książka „Jest jeden sekret” to lektura dla wszystkich kobiet, które chcą schudnąć, borykają się z nadmiarowymi kilogramami, które chcą o siebie zadbać, być atrakcyjnymi dla siebie. Proces chudnięcia nie ma być katorgą, kwestią wyrzeczenia się wszystkiego, co dobre. Melissa Wise w swojej książce „Jest jeden sekret” daje proste i skuteczne rady, jak uzyskać wymarzoną sylwetkę, jak poczuć się dobrze we własnej skórze, jak żyć w zgodzie ze sobą i własnym ciałem.

 Tytuł: „Roma i Amor. Historia prawdziwa”
Autor: Jerzy Zieliński

„Roma i Amor – historia prawdziwa” Jerzego Zielińskiego jest powieścią obyczajowo-psychologiczną. Autor opisuje losy kobiety, która wiąże się – mówiąc najogólniej – z nieodpowiednimi mężczyznami. Konsekwencją tego są bolesne doświadczenia oraz próby odbudowania się po nich. Bo Roma nie poddaje się. Po każdym upadku podnosi się niczym Feniks, mityczny symbol odradzającego się życia. Ważni w jej życiu są przyjaciele i matka, na których wsparcie zawsze może liczyć w trudnych chwilach.
Jerzy Zieliński delikatną kreską rysuje obrazy toksycznych związków, w które wikła się Roma, procesów wydostawania się z nich i żałoby po utracie tego, co było dla bohaterki najważniejsze. Ale najistotniejszym przesłaniem tej książki jest chyba to, że każdy koniec może być początkiem czegoś nowego. Wystarczy tę prawidłowość dostrzec i znaleźć siły, żeby ją wykorzystać. Dlatego, kiedy bohaterka powieści spotyka Jana, chce się krzyknąć: - Nie poddawaj się, Roma. Do trzech razy sztuka!
 Tytuł: „Życie i zdrowie masz tylko jedno”
Autor: Violetta Wróblewska
 
 Kiedy myślisz, że nic ci w życiu nie wychodzi lub jakąś dziedzina życia ciągnie cię w dół, ponieważ nie potrafisz nic w tej kwestii zmienić, czas sięgnąć po książkę Violetty Wróblewskiej – psycholog, trenera rozwoju osobistego, coacha i nauczyciela akademickiego – „Zdrowie i życie masz tylko jedno”. To poradnik, w których znajdziesz mnóstwo porad, jak zmienić swoje życie na lepsze. To także książka obdarzona niezwykle pozytywną energią – dzięki zawartym w niej ćwiczeniom, pozwala na lepsze poznanie samego siebie i innych. Książka jest tak skonstruowana, że możesz czytać ją od początku do końca, ale również wybrać interesujący cię rozdział – w zależności np. od nastroju czy ilości czasu, który możesz przeznaczyć na lekturę. Niezależnie od tego, w jakiej konfiguracji będziesz się zapoznawać z książką „Zdrowie i życie masz tylko jedno” – pochłonie cię ona bez reszty!

  Tytuł: „Zeszyt grafomana - żądza”
Autor: Siewca Słów
Czy miłość i żądza to to samo? Czy jedno bez drugiego może istnieć? Czy powinno istnieć?
Roksana kocha Emana do szaleństwa. Innych mężczyzn traktuje instrumentalnie bo tylko Eman się liczy. Jest gotowa zrobić wszystko aby ON z NIĄ był, aby JĄ pokochał, aby ONA w jego życiu była najważniejsza. Jest gotowa na wszystko, dosłownie na wszystko… Kobieta o imieniu Roksana pragnie tylko jednego, być z Emanem. Jednak On traktuje ją jak wieloletnią znajomą która często odwiedza restaurację w której pracuje. Roksana postanawia to zmienić i podstępem zwabia chłopaka do swojego domku letniskowego. Eman nie podejrzewa, że z chwilą przekroczenia progu domu jego życie zmieni się na zawsze.
 
 Tytuł: „Nigdy nie pozwolę ci odejść”
Autor: Marta W. Satniszewska

Gdy kilka miesięcy temu zjawiłam się w tym mieście, nawet w najśmielszych marzeniach nie przypuszczałam, że kiedykolwiek ponownie go spotkam. Pogodziłam się z tym, że pięć lat temu w jakiś magiczny sposób rozkochał mnie w sobie w raptem jeden dzień, po którym zabrał fragment mnie i zniknął bezpowrotnie. Był jak najcudowniejszy koszmar, który zakończył się zbyt wcześnie, a ja wyrwana z czarodziejskiej bajki i błądząca gdzieś pomiędzy jawą a marzeniem, nie umiałam zapomnieć jak pięknie potrafi być. Okazuje się, że świat jest naprawdę mały, a miłość, która zapłonęła między nami pośród wąskich uliczek i plaż nadmorskiej miejscowości, jest silniejsza niż zło na nią czyhające.
Dziś jesteśmy najszczęśliwszymi ludźmi na Ziemi. Pochłonięci przygotowaniami do ślubu, zanurzyliśmy się w swoim małym wszechświecie i cieszymy się sobą. On jest niczym spełnienie moich najbardziej romantycznych, ale i wyuzdanych marzeń i wciąż nie wiem, komu dziękować, że jest tu ze mną. Mój Boski Thor. Zawsze gotowy, ciągle złakniony mojego ciała, bezustannie na moje żądanie. Nasz dzień wypełnia namiętność, która bez trudu opiera się nudnej codzienności. Szkoda tylko, że uśpiona pozornym spokojem wokół, nie zdołałam dostrzec, kiedy powróciły demony przeszłości. Zbliżała się burza i nikt poza nim nie był w stanie mnie przed nią ochronić. Tylko czy po tym, co zrobiłam będzie jeszcze chciał…?
Mam nadzieje, że wypatrzyliście wśród tych propozycji coś dla siebie.

PS. Niestety niewiele mnie ostatnio na blogu i w blogosferze. Najzwyczajniej w świecie moje codzienne życie wymaga ode mnie całkowitego skupienia na nim. Zamiast pisać posty "na odwal się", wolę pisać je rzadziej lub wcale. Niedługo zaczynam urlop, co oznacza także odpoczynek od sieci - w mniejszym bądź większym stopniu. Dlatego też końca sierpnia/początku września będzie mnie tutaj jeszcze mniej. Mam jednak nadzieję, że nadal będziecie do mnie zaglądać. Ja obiecuję ze swojej strony, że jeśli tylko będę mogła, postaram się publikować posty.  Poza tym właśnie odkryłam, że liczba Obserwatorów na moim blogu przekroczyła 200, więc przydałoby się to jakoś uczcić. Prawda? :)

Życzę Wam wspaniałych wakacji, krótszych i dłuższych wypadów i oczywiście niezapomnianych lektur! :)

10 komentarzy:

 1. zaciekawilo mnie Roma i Amor. Historia prawdziwa. ah masz racje lepiej rzadziej a dobrze :) życzę dobrego udanego slonecznego odpoczynku! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za przyjazne słowa DeVi102 i za życzenia :)

   Usuń
 2. Autor - Siewca Słów, padłam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Intrygująca wydała mi się najbardziej ostatnia propozycja - "Nigdy nie pozwolę ci odejść"... Udanych wakacji! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Powoli zbliżają się do końca, ale już mogę napisać, że były udane :)

   Usuń
 4. Widzę dla siebie 3 tytuły.
  PS Sprawdź pocztę jak najszybciej, bo czekam na Twój adres.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nigdy nie pozwolę Ci odejść... mnie zaintrygowało, ale muszę przyznać, że okładka nie powala :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie może uda Ci się ją przeczytać i sprawdzić, czy rzeczywiście jest to ciekawa pozycja :) No, a okładka... cóż, mogłaby być o wiele lepsza ;)

   Usuń