Nowości Wydawnictwa Psychoskok cz. II

Kilka dni temu przybliżyłam Wam już kilka nowości, które ukazały się nakładem Wydawnictwa Psychoskok. Jeśli interesuje Was poprzedni post kliknijcie tutaj. Dziś przedstawiam Wam kolejną porcję premier w/w wydawnictwa. Zapraszam do zapoznania się z nimi. 
„Maślana. Czas pokoju”
Autor: Michał Krupa
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 211

Autor powieści zabiera czytelników do krainy płatnych morderców i zdemoralizowanych przedstawicieli „półświatka”. Bohaterem książki jest wyspecjalizowany w doskonałym władaniu mieczem i innymi rodzajami białej broni mężczyzna o pseudonimie „Maślana”. Życie „Maślany”, to zabijanie ludzi za pieniądze. Inteligencję ma co prawda niespieszną i do tego niezbyt pogłębioną wiedzę, ale swój rozum ma. I byle komu nie da się wykiwać. Wcześniej takiego zabije. I już. Życie bohatera komplikuje się, gdy zleceniodawca chce go oszukać, nie wypłacić należnego wynagrodzenia za ciężką pracę. Niedobry zleceniodawca zamyka „Maślaną” w celi, zwanej „pokojem gościnnym”. Tam bohater powieści poznaje Magdalenę, panią naukowiec, która opracowała technologię przerażającej broni: substancji, zamieniającej ludzi w mordercze zombie. Maślana zakochuje się w Magdzie, z którą planują intratny interes.
Książka jest nietypowa, podobnie, jak jej bohater. Przypomina niektóre pastisze gangsterskie Quentina Tarantino, w których zabijanie jest tak normalne, jak jedzenie dropsów. Podobne jest też wplątanie do tego „rzeźniczego” krajobrazu komentarzy na poważne tematy, na przykład współczesnej Polski, zabawne są rozważania na temat pokoju, czyli świata bez wojen i przemocy. Ale przede wszystkim, autor „Maślany” każe czytelnikowi zastanowić się nad tym, czy istnieje różnica między niewykształconym, płatnym mordercą, pozbywającym się ludzi detalicznie, a światem naukowców, pracujących nad przerażającymi narzędziami popełniania masowych zbrodni.

***

„Na przekór”
Autor: Irena Dobosiewicz
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 370

Na Agatę, bohaterkę powieści los zsyła pasmo niekończących się bolesnych i tragicznych zdarzeń. Kobieta jest żoną i matką dwojga dzieci, która pewnego dnia dowiaduje się, że ma chorobę Alzheimera. Chcąc pobyć sama i przemyśleć wiele spraw wyjeżdża w góry. Tam poznaje młodego chłopaka Sebastiana, który zakochuje się w niej bez pamięci. Agacie mężczyzna nie jest obojętny, ale nie może przyjąć jego uczucia. Zły los sprawia, że chłopak umiera. Kolejny cios, kolejny ból, któremu towarzyszy brak wsparcia ze strony męża. Jednak najgorsze dopiero przed kobietą. Agata dowiaduje się o nieuleczalnej chorobie swojej trzyletniej córeczki. Dziewczynka skazana jest na szybką śmierć. W bohaterce rodzi się trudne do opisania cierpienie. Zaczyna kwestionować istnienie Boga. Każda z tych sytuacji jest trudna do przeżycia. Nagromadzenie ich wydaje się niemożliwe do przetrwania. Jednak autorka pokazuje, że może być inaczej, bo „Na przekór” jest wbrew pozorom książką o dobru, o wielkiej sile przetrwania, która drzemie w każdym człowieku. Wreszcie o tym, że trzeba umieć pogodzić się z przeznaczeniem, a koniec jednego etapu zawsze może być początkiem, nowego, lepszego...

***

„44 dni”
Autor: Daniel Hurlak
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 402

Książka przedstawia losy Tomasza Króla, który z zawodu jest ginekologiem. Prócz codziennych czynności zawodowych zajmuje się też przeprowadzaniem aborcji we Francji, gdzie jest ona legalna. Od dłuższego czasu obarczony jest też dziwnym zadaniem, którego sensu nie rozumie, ale realizuje je dla swojej nie do końca pojętej żądzy. Co stanie się, kiedy będzie już po wszystkim? Tajną misję powierza mu jego przyjaciel Jacek. Zadanie z jednej strony go ekscytuje, a z drugiej wykańcza. Tomasz stał się zabójcą na zlecenie, jednak nikt nic mu nie wyjaśnia, ani nie płaci za wykonaną „pracę”. Zaczyna rodzić mu się w głowie pytanie: „o co w tym wszystkim chodzi?”, gdyż na swoich rękach ma już krew czterdziestu osób, których nic nie zdaje się łączyć. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy na drodze bohatera, prócz Jacka stają jeszcze dziwniejsze osoby, utrudniające koncentrację na powierzonej mu misji. Wraz z nimi pojawiają się surrealistyczne, zionące śmiercią sny, które grożą mu potępieniem. Nagle, zdawałoby się zupełnie przypadkiem, w jego życiu pojawia się ostatnia osoba z listy, która zupełnie o tym nie wiedząc sprawia, że Tomasz porzuca swoje dzieło i dowiaduje się o tym, co ono tak naprawdę oznaczało.

***

„Namiętność niejedno ma imię”
Autor: Stefania Jagielnicka - Kamieniecka
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 182

Czy obsesja może być tak silna, by zniszczyć komuś życie? Czy może tak zawładnąć psychiką, by człowiek mógł popaść w paranoję? Okazuje się, że tak. Z takim problemem musi zmierzyć się Martyna – bohaterka książki Stefanii Jagielnickiej-Kamienieckiej. Młoda kobieta od roku mieszkająca w Wiedniu, postanawia odszukać swojego ojca, którego wyimaginowany od lat obraz pielęgnuje w swojej głowie. Choć nic o nim nie wie, nie zniechęca się. Do pomocy w poszukiwaniach angażuje nowo poznanego muzyka, który zakochuje się w Martynie i nie potrafi jej odmówić, choć wie, że jej pomysł jest irracjonalny. I choć pewnego dnia matka wyznaje jej okrutną prawdę, dziewczyna nadal z uporem pragnie odszukać ojca. Mając kilka podstawowych informacji na jego temat, wydzwania do mężczyzn w Wiedniu, poszukując rodziciela. Nie zdaje sobie sprawy z tego, jak jeden telefon do nieznajomego mężczyzny zmieni jej życie w piekło. Co się wydarzy? Czy Martyna odkryje prawdę? Czy odwzajemni miłość młodego melomana? Czy będzie w końcu szczęśliwa?

***

„Ważne są tylko chwile”
Autor: Angelina Palm
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 147

Główna bohaterka książki to Anastazja, z pozoru zwyczajna kobieta, żyjącą w Polsce. Od dziecka, próbowała dostosować się do społeczeństwa, w którym żyła. Przez jakiś czas akceptowała zasady, jakie narzucali jej ludzie i środowisko w jakim przebywała. Z biegiem lat i narastających doświadczeń, coraz częściej dochodziła do wniosku, że postępując w ten sposób, unieszczęśliwia samą siebie. Tak bardzo kochała innych, że zapominała, co tak naprawdę jest dla niej ważne. Zatracała się w dopasowywaniu do osób, które spotykała na swojej drodze, spełnianiu ich zachcianek. Bolesne wydarzenia w jej życiu sprawiły, że granice jej wytrzymałości zostały przekroczone. Przede wszystkim odkryła, czego nie chce. Wystarczyło tylko zdefiniować, co daje jej prawdziwe szczęście. Szukała tego desperacko, rzucając się w różnego rodzaju doświadczenia, smakując życia. W pewnym momencie, zrozumiała, że ma prawie wszystko. Wszystko oprócz prawdziwej miłości. Miłości opartej na wzajemnym partnerstwie i zrozumieniu. Doznania cielesne, nie miały dla niej znaczenia – to było łatwe do osiągnięcia. Liczyło się poczucie bezpieczeństwa, wsparcie, przyjaźń, o które najtrudniej w dzisiejszych czasach. Nie chciała być kolejną osobą, która podda się codzienności życia i zgodzi na bycie marionetką w rękach ludzi, którzy ją otaczają. Mimo wszystko walczyła o szczęście, szukała, nie umiała tracić czasu. Wierzyła, że gdzieś tam, kiedyś znajdzie kogoś, przy kim wreszcie będzie mogła się zatrzymać, odpocząć, zasnąć.
Czy jej się udało? Czy potrafiła zaakceptować swoją słabość, przestać grać twardą, niezależną kobietę, aby dać się poznać i sobą zaopiekować?

***

„Opuścić wczoraj”
Autor: Piotr Wołoszyk
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 214

To druga powieść autora opisująca ludzkie dramaty. Opowiadająca o ludziach, dźwigających problemy, które często ich przerastają. Bohaterką książki jest Katarzyna, młoda, zdolna i artystycznie utalentowana dziewczyna. Mieszka z ojcem alkoholikiem i matką - tyranką. W swoim rodzinnym domu doznaje największego poniżenia – zostaje zgwałcona przez własnego ojca. Matka jednak staje po stronie zwyrodnialca, a dziewczyna przestaje wierzyć w sens życia. Pewnego dnia postanawia je zakończyć...
„Czasem jedno wydarzenie w życiu człowieka może wywołać bardzo silnie negatywny związek zresztą życia. Ja w tej książce nazywam to wydarzenie „wczoraj”. Jak bardzo trzeba opuścić to „wczoraj”, by dzisiaj móc normalnie żyć? Wierzę, że jest to możliwe! I każdy, kto w swym życiu ma takie „wczoraj”, jeżeli chce normalnie żyć, musi zrobić wszystko, by je opuścić! Często wymaga to, by człowiek poświęcił dosłownie wszystko, niczym ziarno, które wpierw musi obumrzeć, by ponownie mogło wydać nowe życie. - Jest to trudne i często wydaje się niemożliwe. Mimo wszystko, gdy czujesz, że nikt i nic Ci nie sprzyja, a na domiar złego nie masz siły już żyć, nie poddawaj się! Wstań i walcz! Bo tylko tak możesz odnaleźć szczęście”. - pisze Piotr Wołoszyk.

***

„Księżniczka i Książęta czyli polowanie na tego jedynego”
Autor: Joanna Plasota
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 80

Autorka za pomocą własnej druzgocącej historii, ale również dzisiejszej swojej wiedzy i świadomości psychologicznej, staje się wojowniczką o dobre życie dla innych kobiet. W swojej książce ukazuje dysonans pomiędzy naiwnymi i infantylnymi oczekiwaniami dziewczyn i młodych kobiet, a realnymi odpowiedziami, jakich udziela codzienne życie. Wierzyła, że jako ponętna i seksowna Księżniczka, upoluje swojego Księcia, który otoczy ją miłością i opieką. Wielu tych książąt przetoczyło się przez biografię autorki, a każdy kolejny z nich to cięższy kaliber dysfunkcji i dewiacji, alkoholicy, seksoholicy. Ale nie mogło być inaczej, skoro marzenia i westchnienia to awers, a niedojrzałość psychologiczna i społeczna to rewers tej samej osoby. Jak sama dzisiaj pisze: „Mam nadzieję, że lektura tej książki będzie dla Ciebie maleńkim światełkiem wskazującym drogę, a może będzie światełkiem latarni morskiej – jakże upragnionym dla zbłąkanych na bezkresach morza. Morze stanie się dla ciebie lustrem, w którym znajdziesz swoje odbicie. Zainspirowana niekończącą się wiarą w człowieczeństwo, w moc akceptacji i zrozumienia napisałam te kilka słów o sobie do Was. Można by rzec: po co to wszystko, cała ta pisanina? Po to, bym nie zapomniała, jak się upada, po to, by głośno powiedzieć to, co od dawna chciało być wypowiedziane, i najważniejsze – po to, bym nie zapomniała kim jestem. Dziś moim pragnieniem jest dawać wiarę w siebie. Zachęcam do poszukiwania własnej drogi, do poznawania, odkrywania siebie – swoich potrzeb, uczuć, myśli, ograniczeń, ale też i swoich możliwości, talentów, potencjału. Fascynującej wędrówki w głąb siebie.”


Dajcie znać, czy coś przykuło Waszą uwagę :) Ja już ostrzę zęby na "Maślanę. Czas pokoju" i z zainteresowaniem zerkam na "Opuścić wczoraj" oraz "Na przekór" :)

Cała oferta wydawnicza dostępna również między innymi w księgarni Bonito.

14 komentarzy:

 1. Maślana faktycznie zapowiada się nieźle. Jestem świeżo po lekturze Ważne są tylko chwile. Jestem mocno rozczarowana. Na czytniku czeka książka Piotra Wołoszyka i mam nadzieję, że będzie lepsza.
  Przy okazji - Wesołych, spokojnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych. Smacznego jajka i mokrego dyngusa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za życzenia :) Mam nadzieję, że Święta minęły Ci wspaniale :)

   Usuń
 2. Niestety nic dla mnie :)

  sklep-z-pamiatkami.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Może te "44 dni".
  Kochaniutka życzę pięknych, ciepłych, radosnych świąt.Uściski.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Basiu! :) Było cudownie, w domu byłam tylko na śniadaniu świątecznym w niedzielę i nocowałam, a tak to szalałam w terenie :D

   Usuń
 4. Z ciekawości sięgnęłabym po „Maślana. Czas pokoju”. Wygląda na to, że jest to coś w moich klimatach:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Tutaj chętnie poznałabym wszystkie pozycje. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kilka mnie zaintrygowało, ale najbardziej "Na przekór" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie życzę Ci żebyś mogła je przeczytać :)

   Usuń
 7. tym razem nie znalazłam nic dla siebie. Za to niektóre okładki są niezłe ;)

  OdpowiedzUsuń