Nowości Wydawnictwa Psychoskok cz. I

Wydawnictwo Psychoskok przywitało tegoroczną wiosnę sporą dawką nowości wydawniczych. Dziś przedstawiam Wam część z nich. W tym poście znajdziecie głównie książki dla młodszego czytelnika, ale nie tylko :) Resztę propozycji wydawnictwa przedstawię Wam we wpisie, który pojawi się na blogu za kilka dni.

„Zabawki na wakacjach”
Autor: Joanna Łaczna
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 36

„Zabawki na wakacjach” Joanny Łacznej to  zabawna bajka o sile przyjaźni i tęsknocie za najbliższymi. Bohaterem opowiastki jest mały Michałek, który wraz z rodzicami wybrał się na wakacje, ale mógł wziąć ze sobą tylko jedną zabawkę. Wybór padł na małego bałwanka, który nigdy nie widział lata, łódek, jeziora, zielonej trawy i innych pejzaży lata. Kiedy rodzina wyjechała, w pokoju chłopca zapanowało wielkie zamieszanie, któremu towarzyszył smutek i żal. Michałek tęsknił jednak za pozostawionymi przyjaciółmi, a one za nim. A ponieważ były to zabawki potrafiące mówić i poruszać się – postanowiły odszukać swojego właściciela. Zapakowały się wszystkie na wóz strażacki i ruszyły w drogę. Całym planem dowodził miś Poldek – najmądrzejszy ze wszystkich towarzyszy podróży. Podczas wyprawy pomagały im gwiazdy i księżyc, ale i tak nie obyło się bez licznych przygód. Jakie to niespodziewane historie przytrafiły się małym podróżnikom? Czy zabawkom udało się odnaleźć Michałka?

***
„Książka dla mnie. Book about me” cz. I, cz. II i cz. III
Autor: Róża Pop
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 80

„Książka o mnie. Book about me” Róży Pop to książeczka dwujęzyczna polsko – angielska, przeznaczona dla dzieci nawet tych, które jeszcze nie potrafią czytać. Całość składa się z trzech części, a każda zawiera po siedemnaście rozdziałów, będących drogowskazem pracy dla dziecka. Pierwsza część jest pod hasłem „Portrety” bliskich, zwierząt, szkoły, kolegów itd. Część druga to „Moje sukcesy”, a część trzecia „Jestem spostrzegawczy i dużo wiem”. Poszczególne rozdziały znajdują się na osobnych stronach zawierających polecenia i podpowiedzi na temat tego co i jak rysować. Książka jest formą zabawy poprzez naukę. Ćwiczenia mają za zadanie wzbudzić w dziecku wyobraźnię i kreatywność, a także umiejętność obserwacji i poczucia wartości. Dziecko opracowując ją spędza czas z rodzicami, ale przede wszystkim staje się autorem książki, co na pewno daje mu poczucie ważności i spełnienia.

***

„Wyspy Paprykarzowe”
Autor: Aneta Skarżyński
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 295

„Wyspy Paprykarzowe” - Aneta Skarzyński. Powieść jest kontynuacją przygód Anetki z pierwszej części „Wysp Naftalinowych”. To nastolatka o barwnej osobowości, trudnym do okiełznania temperamencie i organicznej zdolności pakowania się w tarapaty. Jej szalone pomysły i zachowania potęguje nadpobudliwość psychoruchowa. Poznajemy ją w momencie wokalnego debiutu podczas rodzinnej uroczystości pogrzebowej, kiedy wraz z siostrą demoluje część wystroju kaplicy.  Ale to tylko początek kłopotów… Jeszcze tej samej nocy toczy zaciekły bój z duchem zmarłej ciotki, a już parę dni później niszczy rower sąsiadki i wylewa wrzątek na głowę ukochanej babci… Jej postępowanie budzi zdumienie graniczące z oburzeniem, napawa zmartwieniem rodziców, a troską dziadków. Jednak to właśnie z babcią i dziadkiem dziewczyna ma najlepszy kontakt, pomimo trudnego okresu romantyczno – trądzikowego. Nastolatka nie rozpamiętuje zbyt długo swych  porażek, bo właśnie zaczyna nowy etap życia – szkołę średnią. Choć nauka nie stanowi dla niej priorytetowej sprawy, to jednak chętnie skupia się na zajęciach z muzyki i plastyki, a przede wszystkim na budowaniu przyjaźni i realizacji planów… W szkolnej toalecie  zamyka niegdyś znienawidzoną nauczycielkę fortepianu, a na głowie innego wykładowcy pragnie wypróbować skuteczność maczugi lub kolczatki. Imię psa myli z imieniem narzeczonego matki kolegi, a chłopakowi przyjaciółki na obiad poleca sos, który nieopacznie okazuje się być woskową miksturą. W obecności całej orkiestry wojskowej tratuje ambicję dyrygenta, a innym razem nachalnemu adoratorowi łamie nos. Nie przepuści nawet nieboszczykowi! WYSPY PAPRYKARZOWE obejmują  39 rozdziałów, które równają się 39 wyspom, a każda z nich to zabawa na 24 fajerki. Kontynuacją powieści są WYSPY PIEPRZOWE przenoszące czytelnika do najbardziej burzliwego i obfitującego w przygody życia bohaterki – jej studiów.

                                                                                      ***

„Powroty”
Autor: Danuta Pasieka
Oprawa: Twarda
Liczba stron: 97

„Powroty” Danuty Pasieki -  to poezja niezwykle subtelna a mimo to dosadna – między słowami. Dużo w niej kobiecej spostrzegawczości, zadumy, inspiracji filozofią, religią. Autorka doskonale uchwyciła wątek przemijania, które jest nieodłączną cechą naszego bytu. Przemija czas, przemija nasze życie. Jedne rzeczy się kończą, inne zaczynają. Jednak to wszystko sprawia, ze człowiek jest bardziej doświadczony. Poezja poetki to wypadkowa różnych pytań: egzystencjalnych, dotyczących śmierci, strachu, naszych ziemskich wędrówek. To właśnie śmierć pojmowana jest według autorki, jako jeden z podstawowych elementów egzystencji, która wpływa na świadomość każdego człowieka. Charakterystyczne w jej wierszach jest to, że śmierć uważana jest za przepustkę do raju, ale jednocześnie stanowi też wielką tajemnicę. W wierszach Danuty Pasieki wiele jest również mowy o podróżach rozumianych jako wyprawy w głąb siebie w celu samopoznania lub przeciwnie, mogących być ucieczka od problemów i wewnętrznych rozterek. Każda, nawet najdalsza podróż kończy się powrotem do domu, tak jak życie kończy się śmiercią. Według autorki, to właśnie życie jest ciągłym wędrowaniem, poszukiwaniem nowych horyzontów, poznawaniem siebie i innych.

***

„Zdrowe myśli, zdrowe życie”
Autor: Barbara M. Dura
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 166

„Zdrowe myśli, zdrowe życie” Barbara M. Dura - to poradnik, z którego dowiesz się, jak czerpać przyjemność z życia, jak pozbyć się ograniczających cię przekonań, co sprawić, by twoje życie było satysfakcjonujące w każdej sferze. Dowiesz się także, czym jest prawo przyciągania i czy rzeczywiście może ono zmienić życie? Czy jest możliwe uzdrawianie własnych emocji, duszy i ciała? Czy można wyleczyć się siłą woli bez udawania się do lekarza? Na te i wiele ciekawych pytań odpowiada autorka książki. Przedstawia w niej mnóstwo przykładów na działanie prawa przyciągania, które na co dzień wykorzystuje w swoim życiu. Pokazuje jak dzięki stosowaniu różnych technik można być szczęśliwym i zdrowym, jak pozbyć się nabytych przekonań, które wprowadzają ograniczenia do naszego życia. Jak spełniają się marzenia o rzeczach materialnych, ale także jak dzięki prawu przyciągania pomagać innym. Jak uwolnić się od złogów przeszłości i śmiało iść do przodu ku lepszemu życiu. Jeśli jesteś na rozdrożu i chcesz zmienić swój byt – koniecznie musisz to przeczytać.

Mam nadzieję, że coś Was zainteresowało :)

Cała oferta wydawnicza dostępna jest między innymi w księgarni Bonito.

12 komentarzy:

 1. Uwielbiam poezje,wiec z wielka checia przeczytalabym "Powroty". Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, proszę! Dość rzadko ktoś spośród nowości, czy zapowiedzi wyławia dla siebie właśnie tomik poezji :)

   Usuń
 2. A ja czekam na drugą część. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo chciałabym przeczytać ,,Powroty"!

  OdpowiedzUsuń
 4. Tym razem nic dla siebie nie widzę. Może to i lepiej - dla mojego portfela. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to jest zawsze jakiś plus ;)

   Usuń
  2. ja też raczej nie, choć jeśli miałabym wybierać to wzięłabym Wyspy... ;) ale pierwszą część

   Usuń
 5. Tym razem nic dla siebie nie widzę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może wśród kolejnych znajdziesz coś dla siebie :)

   Usuń