Porcja nowości Wydawnictwa Psychoskok

W Wydawnictwie Psychoskok pojawiło się kilka interesujących nowości, które chciałabym polecić Waszej uwadze.

„Ja, Oni i Dżej”
Autor: Jolanta Nasiłowska

"Ja, Oni i Dżej" Jolanty Nasiłowskiej to opowieść o poszukiwaniu szczęścia, własnego miejsca na ziemi oraz o umiejętności akceptowania swoich wad i kompleksów. Główną bohaterka jest Emma – młoda dziewczyna, która bez pamięci zakochuje się, jak sądzi, w wymarzonym mężczyźnie. Wierzy, że to miłość na zawsze. Jednak życie ułożyło jej inny scenariusz, całkiem brutalny. Wizja romantycznej przyszłości szybko pryska niczym bańka mydlana, a rzeczywistość zdaje się rozczarowywać. Wtedy z pomocą Emmie przychodzi Dżej – druga natura, skrzętnie skrywana pod płaszczem skromności i lekkiego roztrzepania. Dżej w przeciwieństwie do swojej drugiej natury nie przejmuje się opiniami innych, czy problemami dnia codziennego. Bawi się do białego rana, flirtuje, czasami pije na umór, ale przede wszystkim nie łączy zabawy z emocjami. Wyłącza myślenie i uczucia. A Emma czuje się coraz bardziej niepotrzebna, snuje się jak cień zupełnie niezauważana przez swojego partnera. Nadszedł jednak dzień, w którym postanawia wszystko zmienić. A może to była Dżej? Odważna i bezkompromisowa? Ta, która spontanicznie postawiła wszystko na jedną kartę... Czy wygrała? Jak zmieniło się życie Emmy? Która osobowość ją zdominowała?
***

„Finezja uczuć”
Autor: Aneta Krasińska
"Finezja uczuć" Anety Krasińskiej to romans współczesny, romantyczna miłość, która napotyka wiele problemów. Główni bohaterowie to młode małżeństwo z dwójką dzieci. Alicja – przykładna i zapracowana żona, prowadząca dom i pracująca zawodowo jako księgowa. Adam pracuje w banku, a do domu wraca tylko na noc. Kobieta pokornie zgadza się na taki układ, ponieważ mąż bardzo dobrze zarabia, a pieniądze potrzebne są na spłatę domu. Alicja czuje się zaniedbana i opuszczona przez męża, który całkowicie poświęcił się pracy. A przecież każda kobieta pragnie być adorowana, doceniana, wspierana. To oddalenie się małżonków od siebie, powoduje też cierpienie dzieci, ale i przyczynek do tego, iż Alicja poznaje innego mężczyznę. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jest on księdzem. Dzięki niemu Alicja przeżywa wielką i namiętną miłość, która nie powinna się zdarzyć. Jednak nie na wszystko ma się w życiu wpływ i nie wszystko jest się w stanie kontrolować. Ale czy ta relacja jest w stanie przetrwać? Czy ksiądz Mariusz jest w stanie na zawsze porzucić sutannę i koloratkę w imię wielkiej miłości? Autorka pragnie nam przekazać za sprawą tej powieści, że brak komunikacji między partnerami, musi w końcu doprowadzić do kryzysu, a czasem nawet rozpadu związku. W romansach zazwyczaj wszystko kończy się happy endem, a jak jest w „Finezji uczuć” ?

***

„Ekstrawagantki”
Autor: Anna Kozicka ­ Kołaczkowska

"Ekstrawagantki" Anny Kozickiej – Kołaczkowskiej to pasjonująca opowieść łącząca w sobie elementy kryminału, powieści detektywistycznej i sensacyjno – awanturniczej. To dobra mieszanka trzymająca w napięciu, pełna zwrotów akcji. Trzy kobiety próbują rozwikłać zagadkę związaną z ostatnim okresem panowania Piastów na Śląsku. Jedna z bohaterek z powodu wypadku nie dociera na miejsce, dlatego tajemniczego rozwiązania zagadki podejmują się Karolina – była modelka oraz Agata – śpiewaczka operowa. W trakcie śledztwa okazuje się że sprawą zainteresowane są nie tylko główne bohaterki. Im bardziej zgłębiają zagadkę, im więcej udaje im się dowiedzieć, tym więcej spotyka ich kłopotów. Odżywają demony przeszłości i wplatają się we współczesność. Autorka zabiera czytelnika w podróż po współczesnym i siedemnastowiecznym Śląsku, do miejsc, przez które setki lat były pod władaniem Piastów: Brzegu, Wołowa, Legnicy i Wrocławia. To bardzo ciekawa, a zarazem mądra powieść dla łowców przygód, sensacji oraz pasjonatów kryminałów i polskiej historii.

***

„Kartki z kalendarza”
Autor: Stanisław Smoleński

"Kartki z kalendarza" Stanisława Smoleńskiego to zbiór opowiadań powstałych w wyniku przemyśleń i obserwacji autora z kilku ostatnich lat. Znajdujemy wśród nich wielką różnorodność od opisów przyrody, poprzez refleksje o życiu, szereg wierszy okazjonalnych, aforyzmów, do bardzo dowcipnych poprzez swady wierszyków z przymrużeniem oka. W wielu miejscach przejawia się miłość, nostalgia, a nawet akcenty polityki. Wiek i doświadczenia autora spotkały się z młodzieńczym optymizmem, stąd wiersze są lekkie, niewydumane, adresowane zarówno do młodych, jak i starszych odbiorców, a nawet dzieci. W końcowej bardzo osobistej części autor opisał swój ból i rozpacz związaną z utratą ukochanego syna. W zamyśle autora celem tych wierszy jest pokazanie codzienności życia, stad skojarzenie, że każdy przeżyty dzień to wyrwana kartka z kalendarza. Dodatkową wartością jest wyciąganie wniosków z określonych zdarzeń i sytuacji. W bogactwie treści każdy znajdzie coś co go rozbawi lub zmusi do refleksji czy zadumy. Życie zdaniem autora to różnorodność przybierająca różne odcienie i barwy od różowych do czarnych, a problem polega na tym, czy potrafimy się w nim odnaleźć.

***

„Ptaki. Prawdziwi mistrzowie Ziemi”
Autor: Grzegorz Kaźmierczak
"Ptaki. Prawdziwi mistrzowie Ziemi" Grzegorza Kaźmierczaka to już kolejna książka autora. Tym razem dotyka on Matki Natury i w niej poszukuje, a w zasadzie odkrywa przed czytelnikiem mistykę naturalnej energii w formie usposobienia ptaków. W książce omówionych zostało ponad 100 gatunków tych fruwających istot, zarówno tych nam bliskich, żyjących w naszym polskim ekosystemie jak indyk, wróbel, przepiórka, jak również tych egzotycznych znanych nam tylko z albumów, książek i przyrodniczych programów telewizyjnych jak koliber, struś czy ibis. Ta książka, jak i poprzednie pozycje autora, jest propozycją dla ludzi zainteresowanych stylem życia bliskim naturze, prawdziwej miłości, którą jesteśmy obdarzeni, przyjaźni człowieka z innymi przedstawicielami naszej planety. Cała treść i uwaga skupiona jest wokół naturalnych predyspozycji, mistyki, energetyki oraz przesłania, jakie zawdzięczamy ptakom, aby uczyć się żyć w harmonii z naturalną energią świata.

                                                                                 ***

„Nigdziegęści. Solenopsis”
Autor: Andrzej Baczewski

"Nigdziegęści. Solenopsis" ­ Andrzej Baczewski. W wirtualnym świecie na planecie Alekandzie zarządzającej przez piękną Idriss, dochodzi do najazdu przez obce cywilizacje. Życie na planecie zostaje zagrożone, a samozwańczy król Solenopsis, chce zawładnąć nowymi ziemiami. Do walki o wolność i spokój mieszkańców Alekandy staje oddział Nigdziegęstych – formacja sił specjalnych do zwalczania zorganizowanej przestępczości w świecie wirtualnym, w którym panują reguły rodem ze średniowiecza. Walka z obcą cywilizacją okazuje się niełatwym zadaniem, ale dzięki pomocy plemion pustynnych i zjednoczeniu królestw dowodzący żołnierzami Phiatyl – może rozpocząć bitwę o uwolnienie mieszkańców spod tyrańskiego jarzma Solenopsisa. Dodatkowo dzięki swym umiejętnościom i sprytowi, Phiatyl zostaje mianowany królem jednego z plemion dzięki czemu zyskuje rozgłos i szacunek, a także zwiększa swe możliwości militarne. Niestety nie wie, że ma w swych szeregach zdrajcę, który spiskuje z Solenopsisem. Czy w takiej sytuacji uda mu się doprowadzić swych żołnierzy do zwycięstwa? Jakie będą skutki zaciętych walk między Nigdziegęstymi, zrzeszonymi plemionami, a armią przeciwnika wyposażoną w nowoczesną i technologicznie zaawansowaną broń?

Czy któraś z książek Was zainteresowała?

15 komentarzy:

 1. Książkę "Ja, oni i Dżej" mam już u siebie. Będę ją czytać niebawem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super, to będę wiedziała, gdzie się udać po recenzję :)

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Trudno, ale możliwe, że wśród innych książek coś byś dla siebie znalazła :)

   Usuń
 3. „Nigdziegęści. Solenopsis” zdecydowanie najbardziej;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zbliża się wiosna (taką przynajmniej mam nadzieję), coraz częściej za oknem słyszę śpiew ptaków, które fascynują mnie i które uwielbiam... więc myślę, że to dobra pora, aby zapoznać się z taką lekturą jak "Ptaki. Prawdziwi mistrzowie Ziemi" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Marto, zbliża się, zbliża, tyle, że w Norwegii (a przynajmniej u mnie) tak porządnie to się rozkręca dopiero pod koniec kwietnia... Ale ptaki dają czadu już od jakiegoś czasu!

   Usuń
 5. „Ekstrawagantki” - tego jestem ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie ten tytuł zainteresował już w zapowiedziach :)

   Usuń
 6. I ja jestem ciekawa "Ekstrawagantek". :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawią mnie "Kartki z kalendarza".

  OdpowiedzUsuń
 8. Dla siebie nic tu nie znalazłam, ale innym życzę udanej lektury. :)

  OdpowiedzUsuń