Zapowiedzi Wydawnictwa Psychoskok - Styczeń 2015 r.

W styczniu 2015 r., czyli już za chwile dosłownie, pojawi się parę nowych książek wydanych przez Wydawnictwo Psychoskok. Wśród znajdziecie zarówno prozę, jak i poezję, coś dla dorosłych i coś dla dzieci. Zerknijcie, czy coś Was zaciekawi.

„Namiętność niejedno ma imię”
Autor: Stefania Jagielnicka ­ Kamieniecka
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 182

„Namiętność niejedno ma imię” Stefani Jagielnickiej – Kamienieckiej to kolejna powieść, w której autorka porusza delikatną kwestie ludzkiej psychiki i jej wpływu na ludzkie zachowania. Kolejna książka, w której bohaterka miota się między paranoją a życiem realnym. Młoda dziewczyna Martyna, wyzwoliwszy się spod jarzma surowej matki przeprowadza się do Wiednia, by odszukać swojego ojca, którego wyimaginowany obraz pielęgnuje w swojej głowie. Podejmuje pracę asystentki dentystycznej, jednak wciąż nie czuje się szczęśliwa. Dziewczyna wikła się w romanse bez przyszłości łatwo się zakochując i dając ranić. Mimo wszystko jeszcze nigdy nie poczuła, żeby pokochała kogoś czystą i prawdziwą miłością. Wierzy, że ukojenie przyniesie jej poznanie ojca. Jednak kiedy poznaje młodego i przystojnego muzyka Martina, od razu wyczuwa w nim bratnią duszę. Chłopak stracił dla niej głowę, ale zauważa, że dziewczyna popada w paranoję szukania ojca i postanawia pomóc jej uporać się z demonami przeszłości. Jak Martyna odnajdzie ojca? Czy miłość Martina pozwoli jej uwolnić się od złej przeszłości? A może zwycięży obsesja, która przemieni życie dziewczyny w koszmar?

„Ekstrawagantki”
Autor: Anna Kozicka ­ Kołaczkowska
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 451

„Ekstrawagantki” Anny Kozickiej – Kołaczkowskiej to pasjonująca powieść zawierająca w sobie elementy kryminału, powieści detektywistycznej i sensacyjno – awanturniczej. To dobra mieszanka trzymająca w napięciu, pełna zwrotów akcji. Trzy kobiety próbują rozwikłać zagadkę związaną z ostatnim okresem panowania Piastów na Śląsku. Jedna z bohaterek z powodu wypadku nie dociera jednak na miejsce, dlatego tajemniczego rozwiązania zagadki podejmują się Karolina – była modelka oraz Agata – śpiewaczka operowa. W trakcie śledztwa okazuje się, że sprawą zainteresowane są nie tylko główne bohaterki. Im bardziej zgłębiają zagadkę, im więcej udaje im się dowiedzieć, tym więcej spotyka ich kłopotów. Odżywają demony przeszłości i wplatają się we współczesność. Autorka zabiera czytelnika w podróż po współczesnym i siedemnastowiecznym Śląsku, do miejsc, przez które setki lat były pod władaniem Piastów: Brzegu, Wołowa, Legnicy i Wrocławia. To bardzo ciekawa, a zarazem mądra powieść dla łowców przygód, sensacji oraz pasjonatów kryminałów i polskiej historii. Czy Karolinie i Agacie uda się przechytrzyć zło?

„Powroty”
Autor: Danuta Pasieka
Oprawa: Twarda
Liczba stron: 97


„Powroty” Danuty Pasieki to poezja niezwykle subtelna a mimo to dosadna – między słowami. Dużo w niej kobiecej spostrzegawczości, zadumy, inspiracji filozofią, religią. Autorka doskonale uchwyciła wątek przemijania, które jest nieodłączną cechą naszego bytu. Przemija czas, przemija nasze życie. Jedne rzeczy się kończą, inne zaczynają. Jednak to wszystko sprawia, ze człowiek jest bardziej doświadczony. Poezja poetki to wypadkowa różnych pytań: egzystencjalnych, dotyczących śmierci, strachu, naszych ziemskich wędrówek. To właśnie śmierć pojmowana jest według autorki, jako jeden z podstawowych elementów egzystencji, która wpływa na świadomość każdego człowieka. Charakterystyczne w jej wierszach jest to, że śmierć uważana jest za przepustkę do raju, ale jednocześnie stanowi też wielką tajemnicę. W wierszach Danuty Pasieki wiele jest również mowy o podróżach rozumianych jako wyprawy w głąb siebie w celu samopoznania lub przeciwnie, mogących być ucieczka od problemów i wewnętrznych rozterek. Każda, nawet najdalsza podróż kończy się powrotem do domu, tak jak życie kończy się śmiercią. Według autorki, to właśnie życie jest ciągłym wędrowaniem, poszukiwaniem nowych horyzontów, poznawaniem siebie i innych.

„Zabawki na wakacjach”
Autor: Joanna Łaczna
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 36

„Zabawki na wakacjach” Joanny Łacznej to zabawna bajka o sile przyjaźni i tęsknocie za najbliższymi. Bohaterem opowiastki jest mały Michałek, który wraz z rodzicami wybrał się na
wakacje, ale mógł wziąć ze sobą tylko jedną zabawkę. Wybór padł na małego bałwanka, który
nigdy nie widział lata, łódek, jeziora, zielonej trawy i innych pejzaży lata. Kiedy rodzina wyjechała, w pokoju chłopca zapanowało wielkie zamieszanie, któremu towarzyszył smutek i żal. Michałek tęsknił jednak za pozostawionymi przyjaciółmi, a one za nim. A ponieważ były to zabawki potrafiące mówić i poruszać się – postanowiły odszukać swojego właściciela. Zapakowały się wszystkie na wóz strażacki i ruszyły w drogę. Całym planem dowodził miś Poldek – najmądrzejszy ze wszystkich towarzyszy podróży. Podczas wyprawy pomagały im gwiazdy i księżyc, ale i tak nie obyło się bez licznych przygód. Jakie to niespodziewane historie przytrafiły się małym podróżnikom? Czy zabawkom udało się odnaleźć Michałka?


10 komentarzy:

 1. Chyba największą chęć mam na „Ekstrawagantki” :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. komentarz mi się nie dodał;( a więc powtórnie: książka ma ciekawą okładkę! jeśli miałabym coś wybrać to jestem razem z dziewczynami;)

   Usuń
  2. No, to jest nas cztery :)

   Usuń
 2. Tak sobie patrzę i patrzę na ten twój blog i jestem nim po prostu zachwycona. Pod względem wizualnym to najpiękniejszy blog w blogosferze (no może poza moim :D). Gratuluję Dysiu. Masz wspaniały gust.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Basiu! Aż się zarumieniłam od tych komplementów :) Dziękuję Ci pięknie :)

   Usuń
 3. "Powroty" mają urzekającą okładkę!

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakoś tym razem niestety, nic mnie nie zaciekawiło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trudno, rok dopiero się rozpoczął i być może wśród kolejnych zapowiedzi coś Cię zaciekawi.

   Usuń