Spotkanie autorskie z Jolantą Marią Kaletą oraz premiera najnowszej powieści pisarki "Strażnik Bursztynowej Komnaty"

Już 18 października o godzinie 18:00 w Empiku RENOMA we Wrocławiu (EMPIK, Dom Handlowy Renoma, Wrocław, ul. Świdnicka 40) odbędzie się spotkanie autorskie z wrocławską pisarką Jolantą Marią Kaletą. Towarzyszyć mu będzie premiera najnowszej powieści „Strażnik Bursztynowej Komnaty”. Czy autorce w swej najnowszej powieści uda się odkryć tajemnicę jednej z największych zagadek drugiej wojny światowej – gdzie ukryto Bursztynową Komnatę? Znalezione zwłoki Pawła Rylskiego, poszukiwacza Bursztynowej Komnaty rzucają podejrzenie na dokonanie tej zbrodni na żonę Ewę, historyka z zawodu. Sprawę komplikuje zaginięcie dokumentacji zebranej przez zamordowanego oraz kolejna ofiara śmiertelna. Rylska bierze sprawy w swoje ręce, kiedy widzi niechęć policji i prokuratury do rozwiązania tej zagadki, nie wiedząc jednak, że w ślad za nią podąża major kontrwywiadu MSW, który kiedyś też poszukiwał zaginionej komnaty. Wątek kryminalny i sensacyjny, fakty historyczne oraz uknuta intryga i gwałtowne zwroty akcji sprawiają, że powieść czyta się z ogromną przyjemnością, aż do zakończenia wręcz zaskakującego.

 
Jolanta Maria Kaleta jest rodowitą wrocławianką, z wykształcenia historykiem i politologiem. Jest autorką następujących powieści: "Obcy w antykwariacie", "Lawina", "Operacja Kustosz", "Wrocławska Madonna", "Kolekcja Hankego", "W cieniu Olbrzyma", "Złoto Wrocławia", "Duchy Inków". W każdej swojej książce autorka odwołuje się do autentycznych i historycznych zdarzeń mających miejsce w przeszłości. Wydarzenia często rozgrywają się we Wrocławiu lub w którymś z uroczych miasteczek na Dolnym Śląsku, choć czasami bohaterowie, by zrealizować jakiś cel, muszą wyjechać poza granice kraju.

Dla zainteresowanych twórczością autorki zapraszam na jej stronę autorską http://jolantamariakaleta.autorzy365.pl/2 komentarze:

  1. Najnowsza powieść zapowiada się bardzo interesująco. Możliwe, że się skuszę ;).

    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń