Lustereczko powiedz przecie, które miejsce w Norwegi jest najpiękniejsze na świecie? ;)

Jeśli ktoś z Was nie może wybrać się do Norwegii, by na własne oczy podziwiać piękno norweskiej natury albo też wybiera się do krainy trolli, lecz nie wie, gdzie się udać, może zajrzeć na stronę organizacji turystycznej Fjord Norway i podejrzeć Norwegię z lotu ptaka :)
Panoramiczne zdjęcia w wysokiej rozdzielczości zabiorą nas do ponad 40 miejsc, w tym:

na szczyt Kjerag


na Preikestolen

 
na najwyższą w Europie pionową ścianę skalną Trollvegen


na niezwykłą drogę - Atlanterhavsveien


 na wyprawę do Skåla


 czy na lodowiec Briksdalsbreen


Prawda, że pięknie? :) A panoramiczna podróż dostarcza jeszcze piękniejszych widoków, nie mówiąc już o osobistej podróży w zaprezentowane miejsca. Tylko takie małe ostrzeżenie dla tych, którzy sądzą, że Norwegia wygląda zawsze tak, jak na tych zdjęciach - mam tu na myśli warunki pogodowe. Otóż nie. Trzeba się liczyć z tym, że pogoda w Norwegii jest raczej kapryśna i dużo tu deszczu i wiatru oraz gradu i śniegu, wszystko zależy od regionu. Ale, kiedy już wyjdzie słońce, to gwarantuję, że kolory dookoła są właśnie tak intensywne jak na wyżej zaprezentowanych zdjęciach!
Które miejsce odwiedzicie albo chcielibyście odwiedzić jako pierwsze? :)


* Źródło zdjęć: www.fjordnorway.com

12 komentarzy:

 1. Zdjecia sa imponujace, moze kiedy odwiedze te miejsca.
  :)
  Donata
  Zapraszam rowniez do zabawy
  http://artdonata.blogspot.de/#h=609-1374072594063

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te same miejsca na żywo potrafią zrobić jeszcze większe wrażenie :)

   Usuń
 2. Z wymienionych miejsc widziałam Briksdalsbreen oraz Preikestolen.
  Jeśli miałabym zarekomendować jakieś inne miejsce to szczególnie podobał mi się widok ze Stegastein - platformy widokowej położonej nad pięknym miasteczkiem Aurland.
  Z pogodą jest tak jak piszesz, to trochę loteria, ale widoki i tak zawsze są piękne tak jak cała Norwegia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za informację o Stegastein :) Warto wiedzieć o ciekawych miejscach, których się jeszcze nie zna :)

   Usuń
 3. Witaj,
  właśnie nominowałam Cię do zabawy Liebster Award. Więcej informacji na ten temat oraz pytania znajdziesz na http://arkanaurody.blogspot.com/2013/07/liebster-award-zostaam-nominowana.html.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. piękne widoki! wierzę, że na żywo robi ogromne wrażenie! ale na ten kamyczek na szczycie Kjerag to bym się chyba bała wejść! a Trollvegen wygląda jakby płonęła!

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudnie. To nie Włochy... (hahahaha) ale i tak CUDNIE! Norwegia zauroczyła mnie swoją historią i... wiadomo - wikingami. Studiuje kulturoznawstwo - to zrobiło ze mnie taką istotę, którą zachwyca wszystko co widzi, czyta, słyszy, czuje, wszystko co chociaż odrobine ociera sie o religie swiata, historię, archeologię, astronomię, sztukę, socjologie, filozofię... a więc... no wszystko. I Norwegie też kocham, a co tam. Włochy, Islandie, Norwegię, Chorwację, czeską Pragę, Paryż, Amsterdam... Taki człowiek mały naprzeciw tego wszystkiego wokół... :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To cudowne być takim człowiekiem otwartym na wszystko, potrafiącym się zachwycić i zainteresować każdą historią! Ja nie studiowałam kulturoznawstwa, ale też mam tak, jak Ty :) U mnie przyjaciele nazywają to "zboczeniem" lub delikatniej "szaleństwem" ;)

   Usuń
  2. Takie "szaleństwo" to tylko zaleta. :)

   Usuń