Arctic Race of Norway

W dniach 8-11 sierpnia 2013 roku startuje Arctic Race of Norway; nowy, międzynarodowy wyścig kolarski, który odbywać się będzie za kołem polarnym. Trasa wyścigu będzie wiodła wzdłuż wybrzeża północnej Norwegii, drogami Finnmarku.
Norwegia to doskonały gospodarz dla wyścigu kolarskiego na najwyższym poziomie. Norwegowie to zapaleni rowerzyści i codziennie niezależnie od pogody wielu z nich wsiada na swoje dwa kółka i udaje się do pracy lub po prostu na wyprawę rowerową. Jeśli dodać do tego fakt, że Norwegia szczyci się jednym z najpiękniejszych wybrzeży na świecie, daje to nam idealne miejsce na odbywanie się takiego unikatowego przedsięwzięcia. 
Cztery dni, cztery etapy. W pierwszej edycji wyścig będzie składał się z 4 etapów. Lokalizacje poszczególnych etapów nie są jeszcze znane, ale mają zostać ogłoszone w najbliższych tygodniach. Wiadomo już jednak, że co roku przebieg trasy Arctic Race of Norway będzie ulegał zmianie. Nawet bez znajomości dokładnych tras wyścigu już teraz wiadomo, że będzie to duże wyzwanie dla kolarzy (spotkanie z norweskim górami + arktyczny krajobraz i klimat).
Celem wyścigu, poza sportową rywalizacją, jest promocja walorów turystycznych Norwegii – przede wszystkim w kontekście turystyki rowerowej. Wyścigowi mają towarzyszyć liczne wydarzenia kulturalne, całość zaś ma przyczynić się do rozwoju gospodarczego Północnej Norwegii.
Aktualne wiadomości na temat wyścigu można znaleźć na stroniwww.arctic-race.no.

1 komentarz:

  1. Pierwszy raz słyszę o tym wyścigu :)    W wolnej chwili zapraszam do mnie na news :*

    OdpowiedzUsuń